Üniversitemiz birimlerinde kullanılmakta olan bilgisayarları zararlı yazılımlara karşı korumak için, 3 yıl lisanslı Comodo Internet Security PRO Antivirus Programı satın alınmıştır.

Antivirüs yazılımı bilgisayarı internetten gelebilecek uygulamalardaki virüs, solucan ve wormları anlık olarak izleyip temizleyebilme, bilgisayarda kayıtlı olan dosyaları ve ofis belgelerini virüslere karşı koruma altına alabilme ayrıca maillerle gelen virüsleri engelleme özelliklerine sahiptir. Fakat her yazılım platformunda olduğu gibi virüs tanımlarının yayınlandığı aşamada ortaya çıkan virüs, truva atı ve solucan türevlerinin tespit edilememe ihtimali düşük de olsa vardır. Bu sebeple bilgisayarınızda kullandığınız internet arayüzünde isteğiniz dışında tıklama ile kurulan veya mesajlaşma programlar ile dışarıdan dosya almanız ile bulaşan virüslere karşı tedbirli olunuz.

Antivirus uygulaması bilgisayarınızın sistem kaynaklarını çok az kullanmaktadır. Böylelikle bilgisayar performansına zarar vermemektedir. Bu yüzden bütün bilgisayarlarda başka antivirüs uygulamaları varsa onların kaldırılıp lisanslı Comodo Internet Security PRO Antivirus yazılımının kurulmasını önemle tavsiye ediyoruz.

Kurulum

Öncelikle kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda kurulu antivirüs programı varsa lütfen kaldırınız.

https://mailadmin.gumushane.edu.tr/antivirus/indir/ adresinde gösterildiği şekilde antivirüs programının kurulumunu yapınız.

Herhangi bir sorun olduğunda veya teknik destek için http://www.gumushane.edu.tr/teknik-servis-talep-girisi web uygulama adresinden talep kaydı oluşturabilirsiniz.

Kurulumda Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda kurulu antivirüs programı varsa lütfen kaldırınız.

Lisans anlaşmamız gereği her kullanıcının bir bilgisayar için kurulum hakkı vardır.