1. Uzaktan Eğitimle verilen Ortak Dersler Hangilerdir?

Lisans ve Önlisans Programlarında Zorulu olarak yürütlen Türk Dili I-II ve Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi I-II dersleri Uzaktan Eğitimle verilmektedir.

2. Hangi fakülte ve yüksekokulların dersi uzaktan eğitimle verilmektedir?

İlahiyat Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Gümüşhane M.Y.O., Torul M.Y.O., Kelkit A.D.M.Y.O., Şiran M.B.M.Y.O., Köse İ.C.M.Y.O., Kürtün M.Y.O., Gümüşhane Sağlık Hizmetleri M.Y.O., Kelkit Sağlık Hizmetleri M.Y.O., Türk Dili ve A.İ.İ.T. dersleri

Sağlık Yüksek Okulu Türk dili dersi Uzaktan Eğitimle verilmektedir.

3. Derslere nasıl erişebilirim?

http://uzem.gumushane.edu.tr/

adresinden ders içeriklerine erişilebilir.

4. Derslere devam zorunluluğu varmıdır?

Uzaktan Eğitimle verilen derslere devam zorunluluğu yoktur.

5. Hangi saatlerde danışman oturumuna katılabilirim?

Danışmanlık oturumuna katılım zorunlu değildir. Bununla birlikte isterseniz http://uzem.gumushane.edu.tr/ adersinde yayınlanan danışmanlık programında kendi okulunuz için verilen saatte danışmanlık oturumuna katılabilirsiniz. Size verilen saatte danışmanlık oturumuna katılamazsanız istediğiniz herhangi bir danışmanlık oturumuna katılabilirsiniz.

6. Sınavlar nasıl olacak?

Vize ve final sınavları örgün derslerle birlikte bölümünüzün sınav takviminde belirtilen yer ve saatte yazılı olarak yapılacaktır.

7. Derslere nasıl çalışmalıyım?

Ders içerikleri her hafta konuları için görüntülü, sesli ve yazılı materyaller olarak http://uzem.gumushane.edu.tr/ adresinde bulunmaktadır. Bununla birlikte danışmanlık oturumlarında sorularınız varsa yazılı olarak danışmanlara sorabilirsiniz.